تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - برگزاری جشنواره موسیقی «سرود های انقلابی و حماسی» سازمان بسیج هنرمندان مازندران
برگزاری جشنواره موسیقی «سرود های انقلابی و حماسی» سازمان بسیج هنرمندان مازندران
به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، حجت‌الاسلام محمدی، نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه شهرستان آمل در آیین اختتامه دومین جشنواره سرود های انقلابی و حماسی بسیج هنرمندان استان مازندران که از سوی انجمن موسیقی این سازمان 29 دی‌ماه  در مجتمع فرهنگی ـ هنری ولیعصر(عج) اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل با حضور یازده گروه منتخب استان برگزار شد، گفت: انتقال مطالب و مفاهیم آن از طریق هنر بهتر انتقال پیدا می‌کند، خداوند باری‌تعالی نعمات بسیاری بر ما عطا کرده است که ما باید از این نعمات الهی به نحو احسن و در طریق مثبت استفاده کنیم تا اینکه از این طریق انسان به سعادت برسد.
وی با ارائه این مطلب که چقدر خوب است که انسان هنرهای خود را نیز در جهت مثبت به‌کار ببندد، افزود: یک آثر هنری تأثیر‌گذاری‌اش برابر با یکصد سخنرانی است و می‌تواند تأثیرگذاری خوبی در جامعه داشته باشد.
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به نقش بسیج در عرصه‌های هنری افزود: یکی از افتخارات ما این است که در این نظام ولایی یک بسیجی هستیم و باید از بسیج به گونه‌ای استفاده کنیم تا اینکه نقش مهمی را در جامعه داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان آمل خاطرنشان کرد: بسیج هنرمندان در شرایط کنونی می‌تواند در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... نقش به‌سزایی را ایفا کند و مؤثر واقع شود.  
وی در ادامه به نقش اشعار حماسی در انقلاب و جنگ اشاره و اظهار کرد: مردم ما در زمان انقلاب و جنگ با سرودن اشعار حماسی  و دادن شعارها در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی هنرمندانه به مبارزه پرداختند و در این راه سرفراز بیرون آمدند.
در ادامه این مراسم سیدحسن ساداتی، مسئول امور انجمن‌های بسیج هنرمندان استان مازندران  به ارائه گزارش عملکرد این جشنواره پرداخت و گفت: از 83 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره یازده اثر به عنوان آثار برتر از شهرهای ساری، قائم‌شهر،  بابلسر، نور، فریدونکنار و ... به آیین اختتامیه جهت اجراء راه پیدا کردند از این یازده گروه نیز دو گروه برتر از به جشنواره کشوری در شیراز راه پیدا کردند.
پس از ارائه گزارش عملکرد جشنواره یازده گروه منتخب از استان با اجرا‌های موسیقی سنتی، محلی، پاپ، گروه سرود، دونوازی و حماسی به اجرا پرداختند.
در پایان این مراسم با حضور کارشناس مسئول موسیقی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد مازندران، رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آمل به خانواده‌های شهدای هنرمند و پیشکسوتان موسیقی مازندران و گروه‌های برتر لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.تاریخ : چهارشنبه 30 دی 1394 | 06:03 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند