تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - از درب منقوش به اشعاری در باره حضرت علی (ع) در ساری رونمایی شد

از درب منقوش به اشعاری در باره حضرت علی (ع) در ساری رونمایی شد

|
ساخت درب منقوش به اشعاری درباره حضرت علی(ع) و ائمه اطهار با معرق الیاف گیاهی اثر هنرمند خلاق و نوآور ساروی در ساری به پایان رسید و از آن طی مراسمی در حوزه هنری ساری رونمایی شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ، حسن برنتی هنرمند خلاق و نوآور رشته صنایع دستی مازندرانی اهل ساری در باره ساخت درب منقوش به اشعاری درباره حضرت علی(ع) و ائمه اطهار گفت: این درب از چوب آزاد به ابعاد یک متر پانزده در دو متر پنجاه سانتی‌متر  ساخته شده است .
وی افزود: تمامی نقش و نقوش و نوشته‌های روی این درب  با معرق الیاف گیاهی نظیر ساقه گندم، جو و جارو و ... با ظرافت خاص به رنگ طبیعی خود این الیاف انجام پذیرفته است.
عضو شورای مرکزی انجمن صنایع دستی بسیج هنرمندان مازندران خاطرنشان کرد: این درب در طی مراسمی با حضور محمد حمزه زاده قائم مقام حوزه هنری کشور ، مجید مصلحی مدیر کل امور مجلس و استانهای حوزه هنری کشور ، علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ، احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و جمعی از مسئولان  استانی و کشوری و هنرمندان استان در سالن حوزه هنری ساری رونمایی شد.
این هنرمند نوآور در رشته صنایع دستی مازندران  ادامه داد:  بنده  از سال 80  فعالیت هنری خود را در رشته معرق نزد استاد عطا قانعی آغاز  کردم، سپس  نزد استاد محمدعلی محمدیان از اساتید رشته نگارگری در مازندران به آموزش نگاری و بعد  از آن در نزد استاد محمود قدمپور یکی از اساتید بنام گره چینی استان نیز به شاگردی پرداختم و کار خود را در رشته الیاف معرق ادامه دادم و در این راستا به نواوری دست پیدا کردم که این نوع معرق الیاف با رنگ طبیعی را ابداع کردم .
گفتنی است استاد حسن برنتی متولد 1358 و اصالت خانوادگی وی از روستای برنت سوادکوه است و مقیم شهر ساری می باشد.
وی در رشته الیاف معرق آثار بسیاری از خود بجای گداشته است که در طول این سالها با ممارست و پشتکار فراوان دست به خلق آثاری بسیاری  از معرق الیاف گیاهی زده که بدون استفاده از رنگ های ساختگی با رنگ طبیعی الیاف مختلف گیاهی توانست خلاقیت و نوآوری خاص خود را برجای بگذارد، وی در آخرین اثر خود که درب منقوش بنام حضرت علی (ع) و ائمه اطهار است تمام  مهارت خود را در این اثر  بکار برده و کار زیبایی را به رونمایی رسانده است.

 

 

 

 

 

 

 


دنبالک ها: سایت سیمرغ،

تاریخ : جمعه 9 بهمن 1394 | 01:14 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند