تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - امام جمعه سرخرود: هدف اصلی دشمن تغییر هویت و باورهای دینی مردم است
امام جمعه سرخرود:
هدف اصلی دشمن تغییر هویت و باورهای دینی مردم است
هدف اصلی دشمن تغییر هویت و باورهای دینی مردم است

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمود موسوی آملی، امام‌جمعه سرخرود با بیان اینکه انسان باتقوا در مسیر استقامت و پایداری گام برمی‌دارد و در مقابل فزون‌خواهی و طمع‌ورزی مستکبران می‌ایستد، گفت: تفکر در آیات قرآن برای هر انسان پاکدل و حق‌جویی روشن‌کننده راه‌ است و با مطالعه این آیات می‌توان به صدق دعوت پیامبر اسلام‌(ص) و عظمت قرآن پی‌ برد ولی این حقیقت را تنها کسانی درک می‌کنند که قلب‌شان بر اثر گناه تاریک نشده باشد. بنابراین، جای تعجب نیست که فاسقان، آلودگان به گناه از اطاعت فرمان خدا سر باز زده و هرگز به آن ایمان نیاورند.
وی افزود: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان، اوضاع کنونی کشور شبیه جنگ احزاب در زمان پیامبر(ص) است، همه دنیا‌پرستان و زورگویان عالم در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف‌آرایی و از همه جوانب آن را مورد حمله قرار داده‌اند که آمریکا و هم پیمانانش در مسئله برجام بارها عنوان می‌کنند.
حجت‌الاسلام موسوی آملی تصریح کرد: اگر منافع صهیونیست‌ها و اسرائیل غاصب به خطر بیفتد، تمام عهدنامه‌های خصوصی و جهانی را زیر پاگذاشته، و با بهانه‌های واهی، همه را به دست فراموشی‌ می‌سپارند که در زمان پیامبر‌(ص) یهود بنی قریظه و بنی نضیر پیمانی که با رسول خدا‌(ص) بسته بودند را زیر پا گذشتند و در جنگ احزاب هم با مشرکان مکه بر ضد اسلام همکاری کردند در حالی که در تورات بشارت پیامبر موعود(ص) آمده بود که به او ایمان بیاورند که آن را هم پایبند نبودند.
وی در ادامه افزود: هدف اصلی دشمن تغییر هویت دینی و باورهای دینی مردم است یعنی تغییر ساختار این نظام مقدس اسلامی که بر پایه ارزش‌هاست. دشمن می‌خواهد اهداف این نظام را که  بر پایه عدالت، پیشرفت علم، اخلاق، مردم‌سالاری، قانون‌گرایی و آرمان‌گرایی است را زیر پا بگذارد.
خطیب جمعه سرخرود با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری ادامه داد: مردم باید مطالبه‌گر باشند و از حقوق خود در چارچوب قانون دفاع کنند، دشمن با تکیه بر کمبودها، نقص‌ها و قصورها انقلاب را کم‌ارزش جلوه می‌دهد و پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها را نادیده می‌گیرد، کسانی که معتقدند باید به غرب پناه برد عقل خود را باخته‌اند.
وی ادامه داد: ما باید از تجربه‌هایی که داشتیم نظیر استبداد پهلوی، سرنگون کردن دولت ملی، به‌وجود آوردن ساواک آمریکایی، تحریم‌های بعد از انقلاب، خیانت‌ها، جنگ هشت ساله، حمایت از گروه‌های ضد انقلاب، حمایت‌های همه جانبه از صدام، ساقط کردن هواپیمای مسافربری تا بدعهدی و کارشکنی‌ها در برجام، درس بگیریم، ما هیچ تمایلی برای مذاکره و هماهنگی با آمریکا نداریم و این مواضع ما در چارچوب عقلانیت است.
حجت‌الاسلام موسوی آملی هدف اصلی دشمن را ایجاد تفرقه دانست و اظهار کرد: مسئله اتحاد ملت و حرکتی که برای ایجاد تفرقه در حال شکل‌گیری است، مسئله بسیار مهمی است، باید خیلی مراقب باشیم و دقت کنیم اگر وحدت در جامعه ما وجود داشته باشد دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند خللی در نظام ما وارد کند.
حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی
برچسب ها: امام جمعه سرخرود: هدف اصلی دشمن تغییر هویت و باورهای دینی مردم است،
دنبالک ها: ایکنا،

تاریخ : یکشنبه 20 تیر 1395 | 02:52 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند