تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - کشور ما نیاز به جهاد فرهنگی دارد
کد خبر: ۳۵۳۹۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰
کانون خبرنگاران نبأ: مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه‌ای غدیر شمال کشور گفت: کشور ما نیاز به جهاد فرهنگی دارد و در این راه، نگاه ارزشی مسئولان بسیار مؤثر است.
علی اکبر رضایی، مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه‌ای غدیر شمال کشور در گفت‌و‌گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ بیان کرد: ما نیاز به جهاد فرهنگی داریم و در این راه نگاه ارزشی مسئولان بسیار مؤثر است، اگر به خدا، ولایت، مردم و امکانات داخلی ایمان و باور داشته باشیم می توانیم موفق شویم.
وی افزود: وجود یک قرارگاه فرهنگی در کشور و هدایت همه توان نیروهای حزب‌اللهی در یک مسیر و حمایت دستگاه‌های اجرایی از آن می‌تواند بسیاری از معضلات فرهنگی را حل کند، همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس با نبود امکانات و به سختی جنگ را اداره کردیم اکنون نیز‌ می‌توانیم.
رضایی ادامه داد: دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است که باید کشف شود و این کار مستلزم تلاش است. هدف از نوشتن کتاب‌هایی در این زمینه آن است تا نهضت شهدا زنده بماند و ما و آیندگان به مسئولیت مان آگاه باشیم و اثربخشی ولایت را در سال‌های مقاومت بدانیم.
مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه‌ای غدیر شمال یادآور شد: در یادواره سرداران و ۳۲۳ شهید اطلاعات، عملیات سپاه شمال کشور از چند کتاب و تمبر این شهدا رونمایی شد. در این کتاب‌ها به زندگی‌نامه، فعالیت‌های قبل و بعد از انقلاب، وصیت‌نامه، خصوصیات فردی و سیاسی سرداران شهید اطلاعات و نقش مستقیم آنها در دفاع مقدس و حوزه فرماندهی و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهدا اشاره شده است.
وی با بیان اینکه یک مرکز علمی پژوهشی باید وجود داشته باشد تا این کتاب‌ها بررسی شود و تعدادی از آنها که مناسب‌ترند با تیراژ بالا چاپ شود و به دست نوجوانان و جوانان برسد افزود: چکیده‌ای از مطالب آن نیز باید در کتاب‌های آموزشی دانش‌آموزان و دانشجویان درج شود و جزء متون درسی قرار گیرد.

حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی

تاریخ : شنبه 1 آبان 1395 | 04:12 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند