تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - نخستین همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی در بابلسر برگزار می‌شود
نخستین همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی در بابلسر برگزار می‌شود
حسن گودرزی لمراسکی دبیر علمی نخستین همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با ارایه این مطلب که نهج البلاغه سرچشمه جوشان ادبی به ویژه بلاغت است، گفت: پژوهش‌ها درباره نهج‌البلاغه اغلب در حوزه مفاهیم صورت گرفته است و جنبه‌های ادبی به ویژه بلاغی و زیبا شناختی آن کمتر مورد توجه پژوهشگران بوده است.
وی با بیان اینکه برگزاری همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی در نمایاندن چهره زیبایی‌شناسی، ادبی و بلاغی نهج البلاغه بسیار اثرگذار است، افزود: این همایش ملی به میزبانی دانشكده علوم انسانی و اجتماعی و دانشگاه مازندران دوم اردیبهشت96  درشهرستان بابلسر برگزار می‌شود.
گودرزی اظهار کرد: تاثیر نهج‌البلاغه بر ادبیات و اینكه نهج‌البلاغه چه میزان در رشد و بالندگی ادبیات موثر بوده است، تاثیر نهج البلاغه برادبیات دنیا با آموزه‌های اسلامی، ارتقای كیفی علوم ادبی با دربرداشتن مفاهیم نهج البلاغه، بررسی تاثیر نهج‌البلاغه در پیدایش علوم ادبی مانند صرف و نحو، بلاغت و... در ادوار مختلف از اهداف برگزاری این همایش است.
وی ادامه داد: این همایش در شش محور نهج البلاغه و قرآن، نهج البلاغه و ترجمه، نهج البلاغه و زیباشناسی، نهج البلاغه و نظریه‌های ادبی، بررسی نسخه‌های خطی نهج البلاغه و جمع آوری اسناد نهج البلاغه، نگاه دانشمندان، ادیبان، موافقان و مخالفان  نسبت به آن، برگزار می شود.
دبیر علمی نخستین همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی با ارایه این مطلب که این همایش در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران برگزار می‌شود، گفت: آخرین مهلت ارسال چكیده و اصل مقاله به این همایش سی‌ام  دی  ماه  95  است و مقالات پس از داوری هیات داوران سی ام بهمن ماه 95  اعلام خواهد شد.
دبیر علمی نخستین همایش ملی نهج‌البلاغه و علوم ادبی در پایان ادامه داد: اندیشمندان و پژوهشگران می‌توانند  چکیده مطالب و اصل مقالات را به آدرس  مازندران- بابلسر، خیابان شهید بهشتی، بلوار شهید ذوالفقاری، پردیس دانشگاه مازندران، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ارسال کنند و  یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 01135302601 به دبیرخانه همایش تماس حاصل کنند.برچسب ها: نخستین همایش ملی نهج البلاغه و علوم ادبی در بابلسر برگزار می‌شود،
دنبالک ها: ایکنا،

تاریخ : پنجشنبه 16 دی 1395 | 12:58 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند