تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - اخبار > دومین یادواره شهدای ورزشکار و مدافع حرم شهرستان بابلسر
اخبار > دومین یادواره شهدای ورزشکار و مدافع حرم شهرستان بابلسرفرمانده سپاه ناحیه شهرستان بابلسر |
دومین یادواره شهدای ورزشکار و مدافع حرم شهرستان بابلسر به همت اداره ورزش وجوانان و کانون بسیج ورزشکاران سپاه این شهرستان و هیئت ورزش باستانی با حضور مسؤولان و خانواده معظم شهدا و مردم ولایت‌مدار در سالن ورزش‌های باستانی امام رضا(ع) بابلسر برگزار شد.


دومین یادواره شهدای ورزشکار و مدافع حرم شهرستان بابلسر به همت اداره ورزش وجوانان و کانون بسیج ورزشکاران سپاه این شهرستان و هیئت ورزش باستانی  با حضور مسؤولان و خانواده معظم شهدا و مردم ولایت‌مدار در سالن ورزش‌های باستانی امام رضا(ع) بابلسر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ ، سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین‌نژاد فرمانده سپاه ناحیه بابلسر در این مراسم گفت: شهدا پهلوانان واقعی‌ هستند، اگر در آموزه‌های دینی جستجو  و به سیره انبیا وعلما رجوع کنیم  می‌بینیم که همه آن بزرگوران به ارزش الهی و عیاری که شهدا از این رهگذر بدان رسیدند غبطه می‌خوردند.
وی افزود: شهدا همزمان که در عرش خدا بر سکوی‌ پهلوانی ایستادند الهی نیز شدند. به چند دلیل. ولایت پذیری. اینکه کی و چگونه و با استفاده از چه فرصتی پای در رکاب جهاد کردند.
حسین نژاد ادامه داد: اولین مولفه ولایت پذیری و اعتقاد و باور به وعده و نصرت الهی. از نیرو، تجهیزات، امکانات، عده وعده دشمنان نترسیدند. اولین تقابل رسمی بین سپاه اسلام و جهان کفر در کنار چاه‌های بدر اتفاق افتاد. ۳۱۳ نفر در برابر ۱۲۰۰ نفر با بروزترین تجهیزات آن روز، آیا ترسیدند، آیا حرفی از مذاکره زدند. ایستادند و الهی شدند. عبور از آزمون ایثار، رشادت، شجاعت و تفکر توانست امروز شهدا را در جایگاهی قرار دهد که مظهر قدرت ایران بشوند.
فرمانده سپاه ناحیه بابلسر خاطرنشان کرد: سیاستمداران غربی به کرات اشاره کردند اگر می‌خواهید به اقتدار وقدرت ایران پی ببرید سری به بهشت زهرا بزنید، این‌ها قدرت نهفته و رمز پیروزی ایران و برهم زننده معادلات ومحاسبات غرب است.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که اهمیت و نقش مولفه بصیرت را نیز نباید در وجود این پهلوانان نادیده گرفت. افزود: چرا که همین بصیرت موتور محرکه، عمل بهنگام و بجا می‌باشد، پهلوانان کربلای ایران آن را از پهلوان سال ۶۱ هجری قمر بنی هاشم پرچمدار سپاه سیدالشهدا به ارث بردند. آنجایی که امام محمد باقر در وصف عمو جانش فرمود کان عمنا العباس نافذ البصیره. این اقتدا شهدا به این بزرگان هم از بصیرت وهم نشات گرفته از هوش الهی انان بود. چرا و چگونه حر ابدی شد، اما مختار نه. باید برگشت و نقش بصیرت را واکاوی کرد که چگونه فراز و فرود انسان بسته به یک عمل بجا و بهنگام است.
گفتنی است که در پایان این مراسم  از سوی سپاه ناحیه بابلسر  و اداره ورزش و جوانان این شهرستان از خانواده 56 شهید ورزشکار و سه شهید مدافع حرم و یک شهید گمنام تجلیل به عمل آمد.


برچسب ها: اخبار > دومین یادواره شهدای ورزشکار و مدافع حرم، شهرستان بابلسر،
دنبالک ها: سیمرغ،

تاریخ : یکشنبه 8 اسفند 1395 | 01:10 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند