تبلیغات
ایکنا مازرون افتخار iqna mazeron eftekhar - یاد شهدا یعنی ثروت ملی تاریخ‌ساز/ مسئولان شفاف رفتار کنند
یاد شهدا یعنی ثروت ملی تاریخ‌ساز/ مسئولان شفاف رفتار کنند
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمود موسوی آملی، امام‌جمعه شهر سرخرود در نماز جمعه هفته گذشته این شهر ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و گرامی داشت روز بنیاد شهید گفت:  رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان‌نور و جمعی از سرداران و رزمندگان دفاع مقدس با اشاره به ثروت‌های طبیعی و انسانی ملت‌ها و کشورهای مختلف فرمودند که  ملت و کشور ایران دارای ثروت و نقاط قوت فراوان طبیعی و انسانی است اما یکی از مهم‌ترین ثروت‌ها و ارزش‌های فرهنگی وجود روحیه اعتقاد به مجاهدت و انگیزه حرکت در راه دین در میان اکثریت مردم است.
وی افزود: باید اعتقاد به ایستادگی در مقابل زورمداران و پول پرستان و توحش و تفرعن و ارتجاع و تروریسم آمریکا و صهیونیزم و غرب داشته باشیم تا بتوانیم بر دشمن غلبه کنیم.
 موسوی املی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت:  علت شروع جنگ تحمیلی این بود که دشمن بعثی و حامیانش در ما احساس ضعف کردند و اگر از تصرف چند روزه تهران مطمئن نبودند، قطعاً جنگ را آغاز نمی‌کردند، احساس ضعف موجب تشویق دشمن به حمله خواهد شد در عرصه فرهنگی و اقتصادی هم احساس ضعف باعث شد که دشمن فشارش را زیاد کردند.
خطیب جمعه سرخرود با ارایه این مطلب که مسئولان باید با مردم شفاف رفتار کنند یادآور شد: یاد شهدا یعنی ثروت ملی تاریخ‌ساز در نظام مقدس اسلامی، مسئولان باید این گنج‌های عظیم را با عملکرد خوب خود حفظ کنند. این امنیت، عزت، اقتدار، افتخار و پیشرفت امروز ما همه مدیون خون شهدا است حضور مردم در یادواره شهدا نشان می‌دهد که بر پیمانشان نسبت به شهدا، مقاوم ایستاده و ثابت قدم هستند؛ ملت ایران همان ملت سال‌های اولیه انقلاب هستند و هیچ تغییری نکرده‌اند بلکه آگاه‌تر و با بصیرت‌تر شده‌اند.
امام جمعه سرخرود  با اشاره به این مطلب که روحیه جهادی مردم ما در مسئله فلسطین، سوریه و عراق باعث شد که ما به جایگاه نظامی مهمی دست پیدا کنیم  تصریح کرد: یک ژنرال بازنشسته صهیونیستی در رابطه با توان نظامی ما اظهار نظر می‌کند و می‌گوید که ایران توان ساخت سامانه موشکی پیشرفته‌تر از اس 300 را دارد. این سامانه در مقابله با هواپیماهای نسل چهارم یا سوم که بخش اعظم نیروی هوایی اسرائیل را تشکیل می‌دهند، بسیار خوب عمل می‌کند، این ژنرال با ابراز نگرانی می‌گوید که ایرانی‌ها در زمینه فناوری موشکی بسیار پیشرفته هستند.
حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: با زندگی اشرافی نمی‌توانیم  به اقتصاد مقاومتی و عمل دست پیدا کنیم، روحیه جهادی و عبور از سیم خاردارهای نفس همانند زمان دفاع مقدس تنها راهکار در راه رسیدن به موفقیت و دست یافتن به  اقتصاد مقاومتی است.
وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن زمان انتخابات در کشور گفت: یکی از موضوع‌های مهم در این برهه زمان  مسئله انتخابات است،  که باید توجه خاصی به آن شود چراکه مردم شریف ما با شرکت در انتخابات می‌توانند در جهت هدایت کشور گام مثبتی بردارند.
یادآور می‌شود در پایان نماز جمعه این هفته سرخرود  به‌مناسبت هفته شهید، نمایش دفاع مقدسی «حراج» به نویسندگی علی حسنعلی‌زاده و به کارگردانی و باز‌نویسی حمید رضا گل محمدی در حیاط مصلی نماز جمعه با بازی میلاد عبدی و رحیم حسینی به اجرا در آمد و با استقبال خوب امام جمعه سرخرود و نمازگزاران این شهر روبرو شد.برچسب ها: یاد شهدا یعنی ثروت ملی تاریخ‌ساز، مسئولان شفاف رفتار کنند،
دنبالک ها: ایکنا،

تاریخ : شنبه 21 اسفند 1395 | 04:16 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند